42nd
5th
Toggle navigation
Legislative Assembly of British Columbia
Welcome
Find my MLA
Visit Us
Parliamentary Calendar
Webcasts
Working Here
Contact Us
Learn About Us
Parliamentary Business
Documents & Data
Speaker
Members
Accountability
Officers
Organizational Governance and Administration
Hansard Services
Legislative Library
Working Here
Learning Resources
Discover Your Legislature
Educational Programs & Workshops
Visiting the Legislature
Book the Grounds
Image Gallery
Orders of the Day
Votes and Proceedings
Debates and Proceedings (Hansard)
Bills and Legislation
Parliamentary Committees
Public Consultations
Parliamentary Procedure
Parliamentary Debates and Transcripts
Broadcasts and Webcasts
Committee Documents
Members’ Disclosure Reports and Receipts
Library Publications
Indexes to Debates & Transcripts
Parliamentary Documents
Find MLA By Community
Advanced Search
Find MLA By Community
BCLASS-Header
0-9
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
BCLASS-TopCentre
It looks like your browser does not have JavaScript enabled. Please turn on JavaScript and try again.
Kahmoose IR 4
Fraser-Nicola
Tegart-Jackie
BC United
Jackie Tegart
Kahntah
Peace River North
Davies-Dan
BC United
Dan Davies
Kahntah IR 3
Peace River North
Davies-Dan
BC United
Dan Davies
Kaien Island
North Coast
Rice-Jennifer
BC NDP
Jennifer Rice
Kains Island
North Island
Babchuk-Michele
BC NDP
Michele Babchuk
Kaisun
North Coast
Rice-Jennifer
BC NDP
Jennifer Rice
Kakawis
Mid Island-Pacific Rim
Osborne-Josie
BC NDP
Hon. Josie Osborne
Kalamalka
Vernon-Monashee
Sandhu-Harwinder
BC NDP
Harwinder Sandhu
Kaleden
Boundary-Similkameen
Russell-Roly
BC NDP
Roly Russell
Kaleva
North Island
Babchuk-Michele
BC NDP
Michele Babchuk
Kallum
Skeena
Ross-Ellis
BC United
Ellis Ross
Kamloops (<a href="http://elections.bc.ca/docs/map/redis17/EDVA/KAN_EDVA.pdf">see map 3.22</a>)
Kamloops-North Thompson
Milobar-Peter
BC United
Peter Milobar
Kamloops (<a href="http://elections.bc.ca/docs/map/redis17/EDVA/KAS_EDVA.pdf">see map 3.23</a>)
Kamloops-South Thompson
Stone-Todd
BC United
Todd Stone
Kamloops IR 1
Kamloops-North Thompson
Milobar-Peter
BC United
Peter Milobar
Kanaka
Fraser-Nicola
Tegart-Jackie
BC United
Jackie Tegart
Kanaka Bar
Fraser-Nicola
Tegart-Jackie
BC United
Jackie Tegart
Kanaka Bar IR 1A
Fraser-Nicola
Tegart-Jackie
BC United
Jackie Tegart
Kanaka Bar IR 2
Fraser-Nicola
Tegart-Jackie
BC United
Jackie Tegart
Kaslo
Nelson-Creston
Anderson-Brittny
BC NDP
Brittny Anderson
Katit IR 1
North Coast
Rice-Jennifer
BC NDP
Jennifer Rice
Katzie IR 1
Maple Ridge-Pitt Meadows
Beare-Lisa
BC NDP
Hon. Lisa Beare
Katzie IR 2
Langley East
Dykeman-Megan
BC NDP
Megan Dykeman
Kawkawa Lake IR 16
Fraser-Nicola
Tegart-Jackie
BC United
Jackie Tegart
Keating
Saanich North and the Islands
Olsen-Adam
BC Green Party
Adam Olsen
Keats Island
Powell River-Sunshine Coast
Simons-Nicholas
BC NDP
Nicholas Simons
Kedleston
Vernon-Monashee
Sandhu-Harwinder
BC NDP
Harwinder Sandhu
Keefers
Fraser-Nicola
Tegart-Jackie
BC United
Jackie Tegart
Keekwillie Trailer Park
Kamloops-North Thompson
Milobar-Peter
BC United
Peter Milobar
Keith-Lynn
North Vancouver-Lonsdale
Ma-Bowinn
BC NDP
Hon. Bowinn Ma
Keithley Creek
Cariboo North
Oakes-Coralee
BC United
Coralee Oakes
Kelly Island
Powell River-Sunshine Coast
Simons-Nicholas
BC NDP
Nicholas Simons
Kelly Lake
Fraser-Nicola
Tegart-Jackie
BC United
Jackie Tegart
Kelly Lake
Peace River South
Bernier-Mike
BC United
Mike Bernier
Kelowna (<a href="http://elections.bc.ca/docs/map/redis17/EDVA/KLA_EDVA.pdf">see map 3.24</a>)
Kelowna-Lake Country
Letnick-Norm
BC United
Norm Letnick
Kelowna (<a href="http://elections.bc.ca/docs/map/redis17/EDVA/KLM_EDVA.pdf">see map 3.25</a>)
Kelowna-Mission
Merrifield-Renee
BC United
Renee Merrifield
Kelowna (<a href="http://elections.bc.ca/docs/map/redis17/EDVA/KLW_EDVA.pdf">see map 3.26</a>)
Kelowna West
Stewart-Ben
BC United
Ben Stewart
Kelowna General Hospital
Kelowna-Mission
Merrifield-Renee
BC United
Renee Merrifield
Kelvin
Burnaby-Edmonds
Chouhan-Raj
BC NDP
Hon. Raj Chouhan
Kemano Beach
Skeena
Ross-Ellis
BC United
Ellis Ross
Kendrick Camp
North Island
Babchuk-Michele
BC NDP
Michele Babchuk
Kennedy
Prince George-Mackenzie
Morris-Mike
BC United
Mike Morris
Kensington-Cedar Cottage (<a href="http://elections.bc.ca/docs/map/redis17/EDVA/VHA_EDVA.pdf">see map 3.75</a>)
Vancouver-Hastings
Sharma-Niki
BC NDP
Hon. Niki Sharma, K.C.
Kensington-Cedar Cottage (<a href="http://elections.bc.ca/docs/map/redis17/EDVA/VKE_EDVA.pdf">see map 3.76</a>)
Vancouver-Kensington
Elmore-Mable
BC NDP
Mable Elmore
Kensington-Cedar Cottage (<a href="http://elections.bc.ca/docs/map/redis17/EDVA/VKI_EDVA.pdf">see map 3.77</a>)
Vancouver-Kingsway
Dix-Adrian
BC NDP
Hon. Adrian Dix
Kensington-Cedar Cottage (<a href="http://elections.bc.ca/docs/map/redis17/EDVA/VMP_EDVA.pdf">see map 3.79</a>)
Vancouver-Mount Pleasant
Phillip-Joan
BC NDP
Joan Phillip
Kent
Chilliwack-Kent
Paddon-Kelli
BC NDP
Kelli Paddon
Keremeos
Boundary-Similkameen
Russell-Roly
BC NDP
Roly Russell
Kerr Creek
Boundary-Similkameen
Russell-Roly
BC NDP
Roly Russell
Kerrisdale
Vancouver-Quilchena
Falcon-Kevin
BC United
Kevin Falcon
Kersley
Cariboo North
Oakes-Coralee
BC United
Coralee Oakes
BCLASS-Footer
No
Top
BCLASS-ImageBanner
Close
Advanced
Close
Close